+372 56 826 712

Tasuta tarne pakiautomaati al 29€.

Tahke šampoon ja palsam

TootedTahke šampoon ja palsam

Tahke šampoon ehk tükišampoon – uudne ja loodussõbralik!

Kes meist ei sooviks Rapuntseli kombel ringi tuhiseda, pikk pats lehvimas tuules? Tegelikult on pikad ja terved juuksed olnud tähtsad juba aastatuhandeid. Isegi muistses Kreekas sätiti juukseid soengusse, tehti lokke ning värviti neid heledamaks. Eriti pidulikul puhul puistati juustesse ka kullatolmu. 

Juuksed ja soengud on aga läbi ajaloo olnud staatuse sümboliks. Näiteks 17.sajandil rokokoo ajastul keerati kogu soengukunst sootuks üle võlli, sest mida kõrgem ja uhkem oli juuksekuhi, seda kenam ja tähtsam oli selle kandja.  Selliste soengute tegemine võttis aega aga mitmeid tunde. Kasutati ka palju parukaid, mille sisse oli põimitud nii inimjuuksed, kitsekarvad, hobusejõhvid ja isegi taimekiud. Erinevalt 17. sajandi inimesest, eelistab tänapäeva inimene kiirust ja mugavust. Sama tõde kehtib ka juuksehoolduse puhul. Ja siinkohal tõttavadki appi tahked šampoonid koos palsamitega!

Mis asi on tahke šampoon?

Tahke šampoon on mõeldud juuste pesuks, täpselt nii nagu tavaline pudelišampoon. Erinevalt aga tavašampoonist on tahke šampoon palju loodussõbralikum ning sealt ei leia ebavajalikke lisaaineid. Tegelikult on veel mitmeid põhjuseid, miks tasub eelistada just tahket šampooni:

  • tahke šampoon muudab juuksed puhtaks ja kergesti kammitavaks. Lisaks vahutab see mõnusalt ning on sobilik kasutamiseks ka töödeldud juustele;
  • on õrn juustele ja peanahale. See ei sisalda propüleenglükooli, parabeene, ftalaate, naatriumlaurüülsulfaati (SLS), naatriumlaurüüleetersulfaati (SLES), silikooni, kunstlikke lõhnaaineid, värvaineid ega säilitusaineid;
  • šampoon  muudab juuksed nähtavalt tervemaks, lisab juustele sära ja ilusa läike;
  • tahket šampooni on mugav kaasa  võtta kasvõi lennureisidele, sest see on pisike ja mahub suurepäraselt igasse reisikotti;
  • tahke šampooni kasutamisega säästate raha! Nimelt kestab šampoon kauem tänu oma kontsentreeritud koostisele. Tavaliselt jagub ühes tahkest šampoonist 45- 50 pesukorraks, mis on võrdne 450- 500 ml vedela šampooniga;
  • kasutades tahket šampooni, teete ka loodusele ning keskkonnale pai, sest šampooni pakendamiseks ei ole kasutatud plastikut.

Kuidas valida tahket šampooni?

Nii nagu on inimesed erinevad on seda ka juuksed. See mis sobib teie sõbranna, ema või õe kiharatele- ei pruugi sobida teie juustele. Kuidas aga valida enda juuste jaoks sobiv šampoon ja palsam? Enne kui hakkate meelepärast toodet valima, tasub mõelda nii, et šampoon on mõeldud peanahale ja juuksejuurtele, palsam seevastu aga juusteotstele. Seega on hea enne šampooni välja valmist teha enda jaoks selgeks, et mida see täpselt teeb ning kuidas see sobib teie juuste ja peanaha tüübiga.

Tahke šampooni kasutamine

Tegelikult ei ole tahke šampooniga juuste pesemine midagi keerulist. Peapesu nagu peapesu ikka! Ja nii nagu iga šampooni puhul on ka tahke šampooniga juuste pesemisel oluline vaht. Just vaht on see, mis juuksed puhtaks teeb. Ja oi kui mõnusalt see tükike šampooni vahutab!

Alustage juuste pesemist tagant poolt, ehk kuklapiirkonnast. Libistage tükišampoon üle juuste ning hõõruge pesuaine juustes vahule. Kui arvate, et vahtu ei ole piisavalt- tehke juuksed veel märjemaks ning korrake kogu protsessi. Et ka peanahk korralikult puhtaks saaks, mudige seda  pesu ajal õrnade masseerivate liigutustega. Loputage juuksed ning kandke juustesse palsam. Seejärel peske sooja veega juuksed taaskord korralikult vahust puhtaks ning keerake omale pähe üks korralik rätikukrunn, et juuksed kiirelt kuivaks saaksid.

Tahke palsam

Sarnaselt tahkele šampoonile on müügil ka tahke juuksepalsam. Tegelikult peaksid need kaks asja käima käsikäes, kui vanad head sõbrad. Nad on ideaalsed tegelased, kes täiendavad üksteist ning muudavad üheskoos kogu pesukogemuse ja tulemuse lihtsalt suurepäraseks! Erinevalt tavalistest palsamitest ei jäta tükipalsam juukseid rasuseks. Tükipalsamis on täpselt paras ports kõiki kasulikke aineid, mis muudavad juuksed pehmeks, kergesti kammitavaks ning annavad kiharatele imeilusa läike.

Lisaks juustesõbralikkusele on palsam ka rahakotisõbralik, sest kasutuskordi jagub palju kauemaks kui vedelat palsamit kasutades. Me teame ju kõik seda ahvatlust , et  pärast šampoonitamist tahaks juustesse kanda veel vähemalt pool pudelit palsamit. Ikka omaette mõeldes, et mida rohkem, seda uhkem ning seda siidisem ja parem on lõpptulemus. Tükipalsamit kasutades saate täpselt sama tulemuse, ent toodet on vaja juustesse kanda kordades vähem.

Harjutamine teeb meistriks!

Nii nagu iga uus asi ikka,  vajab ka tahke šampooni  ja palsami kasutamine pisut harjumist. Kui tunnete, et esimese korraga ei saanud juukseid päris korralikult puhtaks, võite kogu protsessi julgelt korrata, sest selline šampoon ei riku juukseid! Kui teil on aga töödeldud juuksed, siis tasubki esimesel paaril korral pesta juukseid mitu korda järjest-  nii saate juustest kätte kõik teiste pesuainete jäägid ning lõpptulemus on seda pisikest lisavaeva kindlasti väärt.

Loodus kutsub- külastage ka meie veebipoodi, uudistage ja avastage loodussõbralikke tooteid ning valige välja enda jaoks parim tahke šampoon. Ja pisike meelespea enne ostu: šampoon valige peanaha ja juuksejuurte, palsam aga juusteotse järgi. Täpselt nii lihtne see ongi!

Tagasi üles
Welcome

Organic products

Advertising is the way great brands get to be great brands prospectum sociis natoque.
Sotsiaalmeedia