+372 56 826 712

Tasuta tarne pakiautomaati al 29€.

Harjumuste muutmine: plastivabad nõudepesuharjad ja švammid

Jätksusuutlik eluviisHarjumuste muutmine: plastivabad nõudepesuharjad ja švammid

Meie keskkond, majandus ja tervis on kriisis. Loodusressursid on otsakorral, majandus kõikuv, meie üldine tervis allakäigul ning elustandard madal. Mida saab üks inimene nende tohutute probleemide ees seistes teha? Rõhuv reaalsus võib olla halvav, kuid peame meeles pidama et iga inimese käitumine loeb ning muutus on meie endi kätes.

Elades praeguses maailmas ja soovides alustada teekonda parema, puhtama ja ohutuma elustiili suunas võib tunduda keeruline ja kulukas. Kindlasti ärge püüdke kõike korraga kiirustades muutma hakata, vaid alustada tuleks järk-järgult. Üks muutus korraga – kaasake see oma ellu ja rutiini ning võtke omaks ning seejärel liikuge edasi järgmise juurde.  Harjumuste muutmine nõuab aega, pingutust ja kannatust, kuid see on tehtav! Mõeldes palju kasu on juba väikestest muutustest, alustades kasvõi nõudepesuharjade ja švammidega, loodan, et see paneb ka Sind tegutsema!

Harjumused ja reaalsus

Jaemüügiketid muudavad “plastiga kaasaskäimise” meile nii lihtsaks, valides välja odavad plasttooted, mis on valmistatud keskkonnakahjulikust materjalist(plastmassist), mistõttu on tavapoest meil väga raske leida plastivabu nõudepesuharju ja švamme. 

Kõik plasttooted- nagu ka harjad, eraldavad igal kasutuskorral pisikesi plastosakesi(mikro- ja veelgi väiksemaid nanoplastosakesi). Need osakesed satuvad otse kanalisatsiooni ja olmejäätmete käitlemisrajatised ei püüa neid kinni ning seetõttu satuvad need veekogudesse, ookeanidesse(kus metsloomad ja kalad neid söövad) ning isegi ümbritsevasse õhku. 

On selge, et õhus ja vees leidub mikroplasti kõikjal maailmas, kuid praeguste uuringute keskmeks on see, milline on plastireostuse mõju meile ja meie tervisele. Mitmetest uuringutest on juba ka tänaseks selgunud, et loomadele(nt hiirtele ja rottidele) on põhjustanud sellisel kujul plastireostus paljunemis- ja arenguprobleeme.

Oleme plastikusse suhtunud alati ettevaatlikult, kuna teame, et see on valmistatud mürgistest sünteetilistest kemikaalidest. Paljud neist kemikaalidest on nt. hormoone lagundavad, nagu nt bisfenool A ja ftalaadid. Miks siis mitte neid lihtsalt täielikult vältida?

Paremad valikud parema tuleviku heaks

Oleme keskendunud tervisele ohutute ja keskkonda säästvate valikute olulisusele igapäevaelus. Mõtleme tulevaste põlvede heaolule ja ökoloogilisele jalajäljele, mis igaüks meist maha jätab. Soovime inspireerida elama lihtsat, tervislikku ja loodust säästvat eluviisi. Me kõik saame panustada puhtasse ja hoolivasse tulevikku, vähendades plastmassi tarbimist ja tehes õigeid valikuid.

Meie veebipoest leiab pereettevõtte Croll & Denecke tooteid, mis on säätlikud ja kvaliteetsed alternatiivid sünteetilistele harjadele ja švammidele.

Plastivabad nõudepesuharjad

Üheks meie lemmikuks tooteks on vahetatava peaga Croll & Denecke nõudepesuhari. See on loodussõbralik puidust käepidemega nõudepesuhari, mille harjased on valmistatud tampico kiust. Tampico kiud on väga vastupidav, heade küürimisomadustega, kulumiskindel ja ei märgu, mistõttu säilitab see oma esialgset kuju ja ei muutu pehmeks. Kui nõudepesuharja pea ei paku enam soovitud tulemust saab selle kiirelt ja lihtsalt vahetada asenduspea vastu ja jätkata harja kasutamist.

Naturaalne nõudepesuhari on hea ja lihtne vahetus plastist sünteetilisele harjale, olles ohutu sinule ja sind ümbritsevale keskkonnale ning tänu vahetatavale peale, võib selle toote kasutusaeg kesta mitmeid aastaid. Ja mis veelgi parem, peale kasutusaja lõppu saad plastivaba nõudepesuharja lihtsalt komposteerida või kasutada tulehakatiseks.

Meie tootevalikust leiab ka klientide lemmiku väikese puidust nõudepesuharja. See on käepärane loodussõbralik puidust nõudepesuhari, mille harjased on samuti tampico kiust ning on väga heade küürimisomadustega ja vastupidavad. Väike nõudepesuhari on sinu parim abiline ka kõige kangekaelsama mustuse eemaldamisel, nt panni või poti põhja kõrbenud toidu puhastamisel.

Plastivabad švammid

Sünteetiliste nõudepesunuustikute asendamiseks pakume looduslikke luffa nõudepesušvamme. Need on valmistatud 100% looduslikust taimse koostisega luffast ehk käsnkõrvitsa viljast. Käsnkõrvitsa kiud on väga vastupidavad ja kooriva toimega. Kuivalt kõva ja tugeva kareda struktuuriga käsn muutub vees pehmeks, õhuliseks ja painduvaks, imedes hästi vett ning tekitades mõnusa paksu vahu, ent jäädes sealjuures piisavalt tugevaks, et eemaldada ka kõige tugevam mustus.

Luffast valmistatud švamm on alati parim keskkonnasõbralik alternatiiv tavalistele sünteetilistele nõudepesušvammidele, kuna see ei eralda pisikesi plastosakesi ning on komposteeruv peale kasutusaja lõppu.

Keha pesemiseks soovitame looduslikku siidikäsna. Merekäsnad kasvavad Vahemere veealustel väljadel ökoloogiliselt ja neid korjatakse keskkonnasõbralikult. See 100% looduslik merekäsn on imelise siidise tekstuuriga, suure imamisvõimega ja väga vastupidav. Mõnusalt pehme ja õrna tekstuuriga käsn on sobilik ka tundlikule nahale ning beebidele. Käsn sisaldab looduslikke ensüüme, takistades nii bakterite ja seente kasvu. Suurepärane asendus sünteetilisele švammile! 

Vaata kõiki Croll & Denecke tooteid Gorganic veebipoes SIIT!

Tagasi üles
Welcome

Organic products

Advertising is the way great brands get to be great brands prospectum sociis natoque.
Sotsiaalmeedia