+372 56 826 712

Tasuta tarne pakiautomaati al 29€.

5 põhjust, miks inimesed on hakanud eelistama looduslikke tooteid

Jätksusuutlik eluviis5 põhjust, miks inimesed on hakanud eelistama looduslikke tooteid


Praeguse aja mahukad tarbijad ja paljude tootjate sihtgrupp – nn millenialid on teadupoolest infotehnoloogias väga võimekad – nad on koos sellega üles kasvanud ja neid on terve elu saatnud hõlbus ligipääs teabele ja informatsioonile.

Fakt, et jaemüüjad on hakanud nägema puhaste ja orgaaniliste toodete müüginumbrite kasvu ei ole seotud pelgalt uudishimulike ostjatega, kes soovivad midagi uut katsetada, vaid tegemist on aina teadlikumaks saavate põlvkondade ja tarbijate läbimõeldud ja oskuslike valikutega.

Aina rohkem inimesi, nii nooremaid kui vanemaid, on tegemas valikuid aina eetilisemate, jätkusuutlikemate toodete suunas, mis toetavad kohalikke väikeettevõtjaid, kogukonda ja keskkonda. Kui ka sina soovid liikuda teadlikuma tarbimise suunas, siis siit artiklist leiad on viis põhjust selleks, mis sulle kindlasti hoogu veelgi juurde annavad.

Loodus­sõbralikkus

Roheliste ja loodusesõbralike valikute tegemine on tegelikult tänapäeval juba palju-palju lihtsam, kui paljud meist arvatagi oskavad. Elustiil, mis austab ja toetab maakera ja loodust, on käeulatuses. Alustada võib sellest, et teed väikesi muutusi oma ostuharjumustes ja asendad tooted, mida ka praegu kasutad, pisut rohelisemate vastu. Näiteks seep, švamm, toaõhnastaja, šampoon, juuksepalsam jne.

Ostes tooteid, mis on orgaanilised ja väikeettevõtjate käsitöö, tunned end kindlasti ka sisemiselt paremini, sest tead, et oled teinud moraalselt õige valiku.

Kahjulike kemikaalide puudumine

Kemikaalidel on meie eludes oma roll mängida ning võib tekkida tunne, et kas üldse on võimalik elu ilma nendeta. Pesuvahendid, ravimid, tekstiilid, kangavärvid, põlluväetised – kõik sisaldavad erinevaid kemikaale. Isegi toit! Jah, kemikaalide teema on lõputu ja võib maha pidada pikki arutelusid selle üle, kas ja mis täpselt kui kahjulik on ning miks ühes riigis on rohkem aineid lubatud, kui teises.

Küll aga võime kindlad olla, et tehes valikuid orgaaniliste toodete kasuks, vähendame oluliselt võimalust saada aja jooksul kahjustatud erinevate kemikaalide poolt. Võib kindlalt väita, et teadlikud ja loodussõbralikud valikud on head nii väliskeskkonnale, kui ka meie keha sisekeskkonnale. Mitmekordne võit!

Armastusega tehtud käsitöö

Tooted, mis on käsitsi valmistatud, omavad kõrgemat kvaliteeti ning hoolsamalt läbimõeldud ja teoks tehtud detaile. Lisaks kulutab see vähem energiat (vesi, elekter jne), kui konveiermeetodil masstootmine. Käsitsitootmine on kindlasti jätkusuutlikum – kogused mõeldakse rohkem läbi ning välditakse ületootmist, see tähendab kaup ei jää seisma ning ei lõpeta prügimäel.

Lisaks, ostes käsitsivalmistatud tooteid, võid kindel olla, et sinu rahaline panus aitab otseselt mõnda perekonda või kogukonda, mitte suurkorporatsiooni, kes keskkonna- ja tervisesõbralikkuse peale kasumiahnuses vaid vilistavad.

Personaalsus ja kliendi­kesksus

Kuna väiketootjate- või väikemüüjatega on lihtsam jutule pääseda ning tihti nad tunnevad paljusid oma kliente isiklikult, on palju suurem võimalus jagada tagasisidet ja vastutasuks saada veelgi sobilikumad ja personaalselt läbimõeldud tooted, mis arvestavad indviidi vajadustega.

Lisaks leidub väiketootjate valikutes palju piiratud koguses erilise hõnguga partiisid, mida kuskilt mujalt maailmast ei leia. Näiteks Helleo seepe toodetakse väga väikestes kogustes ja vastavalt vaid sellele, missugust looduslikku, puhast ja kvaliteetset toorainet parasjagu kätte saada on. Sellised tooted pakatavad heast energiast nii ise kasutades, kui kellelegi erilisele kinkides!

Jätku­suutlikkus

Kasutades orgaanilisi tooteid, kindlustad jätkusuutliku tootmise ning keskkonna olude säilitamise ja isegi parendamise. Paljud tootjad, kes niigi valmistavad oma tooted keskkonnasõbralikult, seisavad hea ka planeedi olukorra parandamise eest ning näiteks istutavad juurde puid, annetavad osa tuludest vastavatele keskkonnaorganisatsioonidele jne. Vaid hoolivalt ja targalt toimides saame kindlustada puhta õhu, vee, toidu, looduse ja tervise ka tulevastele põlvkondadele.


Sinu

Gorganic

Tagasi üles
Welcome

Organic products

Advertising is the way great brands get to be great brands prospectum sociis natoque.
Sotsiaalmeedia