+372 56 826 712

Tasuta tarne pakiautomaati al 29€.

Viis sammu jätku­suutlikuma elu suunas

Jätksusuutlik eluviisViis sammu jätku­suutlikuma elu suunas

Tervislikum ja jätkusuutlikum elu ei ole mööduv moetrend, vaid miski, mille poole maailm järjekindlalt liigub. 

Kuidas olla loodus­säästlikum? 

Selleks, et enda ja planeedi elukvaliteeti parandada, ei pea kohe äärmustesse laskuma – piisab, kui vaatad üle oma igapäevased harjumused ja valikud ning kaalud, kas saad neid pisut loodussõbralikumaks ja teadlikumaks muuta. Kirjutamata reegel on ka see, et enamasti, kui teed valiku väiksema ökoloogilise jalajälje suunas, teed ühtlasi teene ka enda ja oma pere tervislikule heaolule.

Mis aspektid tasuks siis alustajana esma­järjekorras läbi mõelda?

1. Vaata üle, kui palju on sul kodus üleliigseid asju

Kui kergekäeliselt ostad juurde uusi asju – nipsasjakesi, vajalikuna tunduvat elektroonikat, riideid ja mänguasju? Kui näed enda ümber asju, mida kasutad vaid korra aastas, või veel parem – pole juba mitu aastat kasutanud, siis anneta või kingi need ära või müü maha – pärast on tunne palju parem nii energeetiliselt, kui ka rahakotil. Sul on kodus vähem asju, mis su tähelepanu ja ka energiat nõuavad ning oled andnud oma panuse taasakasutusse.

2. Milline on su toiduvalik?

Kust pärineb Sinu toidulaud? Kas uurid poes toidu koostist ja päritolu? Järgmine kord, kui valmistoidu või poolfabrikaadi järele haarad, mõtle korraks, ehk on ka selle asja ise valmistamine piisavalt lihtne ning lisaks oled vältinud kahjulikke ning ebavajalikke lisaaineid ja kokku hoidnud plastikpakendi. Soovitatav on eelistada orgaanilist kemikaalidevaba kohalikku päritolu toitu. Loomulikult ei saa mahetoitu alati valida, kuid alati saab valmistada oma toitu võimalikult naturaalsetest koostisainetest ning lisaainete, näiteks säilitusainete ja maitsetugevdajate vabalt.

3. Kui palju tekitab sinu pere prügisse pakendeid?

Kas paned toidupoes iga puuvilja eraldi kilekoti sisse või võtad apelsinid, banaanid, kurgid jm lahtiselt? Või kannad üldse oma puuviljade võrkkotti poes kaasas? Teame, et üks väike kilekott tundub tühine, aga siinkohal tuleb lihtsalt uskuda, et igaühe isiklik panus on tõesti väga oluline. Võimalusel käi poes oma kotiga ning osta kaupu lahtiselt ning paber- või oma kaasatoodud pakendisse. Turul on hea käia korviga või suuremate riidest kandekottidega.

Lisaks – sügavkülmutamise hooajal investeeri korduvkasutatavasse karpidesse. Ühekordsed plastikkarbid on küll poes odav ahvatlus, kuid kui neid igal aastal jälle osta, siis võid vaid ette kujutada, kui suure hunniku plastmass jäätmeid tekitad pelgalt mõne aastaga.

4. See kahjulik kodukeemia.

Milliseid puhastusvahendeid tarbid kodus hetkel? Me hingame pindade puhastusvedelikke, pesupulbrit jms igapäevaselt sisse nii läbi kopsude, kui naha. Kui soovid olla kindel, et annad panuse oma pere ja ühtlasi ka planeedi ohutusse, siis eelista ökomärgisega looduslikke puhastusvahendeid. Paljudeks otstarveteks saab ka ise kodustest (toidu)ainetest puhastava toimega segusid luua, kuid sellest räägime ehk teisel korral.

5. Viimane, kuid vaat et kõige tähtsam – kosmeetika.

Kuna me paneme kosmeetikat – näokreemi ja meigitooteid, lisaks kehahooldustooteid igapäevaselt otseselt oma nahale, siis mõjutab see ka meid kõige rohkem. 

Esiteks tasuks välja selekteerida tooted, mida meil tegelikult vaja pole, ilma milleta saame suurepäraselt hakkama ning edaspidi neid mitte osta.

Seejärel tuleks jällegi üle vaadata toodete koostised ja vastavate märgistuste olemasolu. Jah, tänapäeval saab kõiki asju toota looduse- ja tervisesõbralikult ning me ei peaks millegi vähemaga leppima. Kaalul on meie ning meie tulevaste põlvede tervis ja planeedi heaolu.

Tagasi üles
Welcome

Organic products

Advertising is the way great brands get to be great brands prospectum sociis natoque.
Sotsiaalmeedia